Powered by Smartsupp

FAQ (často kladené otázky)

Připravili jsme si pro Vás seznam často kladených otázek a odpovědi na tyto otázky - pokud jste zde nenašli Vaši otázku, prosím, využijte našeho live chatu.

Od 6.6.2022 ve výstavbě.

 

1) PLATBA PLATEBNÍM PŘÍKAZEM

U plateb „na dobírku“ a „platba kartou“ není pochyb, jak je to myšleno a jak to má technicky proběhnout. Rádi bychom si prosím vysvětlili typ platby „platebním příkazem“.

Při této volbě obdržíte mail s výčtem objednaného zboží a vyčíslenou dopravou (která je od určité částky, která je na portálu jasně uvedena, zdarma). V tomto mailu je uvedeno číslo našeho účtu, částka k zaplacení a rovněž variabilní symbol. Pokud držíte na moderní formy plateb, je vše shrnuto v QR kódu, který stačí v internetovém bankovnictví v chytrém telefonu naskenovat a potvrdit.

 

Obrázek příkladného mailu

 

Prosím nepište nám o vystavení zálohové faktury. Zálohová faktura má formu zprávy, kterou jste obdrželi. Jsme obchod, který se snaží dodávat zboží nejvyšší kvality za co nejdostupnější ceny. Všechno je v maximální možné míře automatizované.

 

2) DAŇOVÝ DOKLAD

Daňový doklad přibalujeme vytištěný automaticky k zásilce. Je vložený do originálního igelitového pouzdra, které je přilepeno ke vnějším obalu zásilky.

 

 

Žádnou jinou formou již doklad není možné poslat.

U menších krabiček, je igelitové pouzdro s dokladem umístěno ze spodní strany, protože seshora jsou štítky dopravce. Nezapomeňte proto krabičku obrátit a doklad vyjmout.

 

Obrázek typických balíčků s pouzdrem s dokladem

 

 

Prosím nepište nám o zaslání faktury mailem. Patřičný doklad byl přiložen k zásilce, kterou jste obdrželi. Jsme obchod, který se snaží dodávat zboží nejvyšší kvality za co nejdostupnější ceny. Všechno je v maximální možné míře automatizované.

 

3) PORADENSTVÍ

Rozsah automatizační techniky, kterou nabízíme je skutečně slušný a dále narůstá. Na našem portálu nice.cz Vám nabízíme k výrobkům

 


Obrázek s umístěním chatu

 

Na uvedených číslech je možné řešit doporučení vhodného zařízení, kompatibilitu zařízení a dodací lhůty výrobků. Co se týče technické podpory, ta je rozdělena na dva typy

  1. Neelektro – to je typicky programování vysílaček, které je mimo jiné řešeno formou videí, kde vám názorně ukazujeme, jak si vysílačky zprovoznit svépomocí.
    Příklad:
  2. Elektro – to jsou všechna zapojení a programování jednotek, ke kterým je nezbytné mít patřičnou kvalifikaci.

Ad b)

Vzhledem k obrovskému množství dotazů, nejsme schopni řešit odpovědi a telefonáty v reálném čase. Popište nám prosím svůj problém na info@nice.cz . Uveďte číslo objednávky, abychom byli schopni správně určit potřebný okruh pomoci a popište svůj problém. Spojíme se s Vámi v co nejkratším čase, jakmile se Váš požadavek dostane na řadu. Pokud jste zařízení pořídili jinde, obracejte se svými dotazy na skutečného dodavatele zařízení.

Vezměte prosím na vědomí, že pakliže nemáte patřičnou kvalifikaci, nemusíte rozumět výkladu technika a ani byste zařízení vůbec neměli instalovat a programovat. V takovém případě doporučujeme použít formulář https://www.nice.cz/s45556571-servis, na základě kterého se Vám pokusíme zajistit kvalifikovaného technika na placený servisní zásah. Opět platí, že tyto aktivity neprobíhají v reálném čase, ale mohou trvat hodiny až dny. Ne všichni technici mají volný čas a ne všichni technici se bezpodmínečně podřizují časovým potřebám zákazníků.

 

4) VÝBĚR MOTORŮ NA KŘÍDLOVOU BRÁNU

Pozor na vítr

U křídlových bran je důležité si uvědomit, že pokud je křídlo málo průvzdušné, není možné na větrných místech použít 24V motory. Řídící jednotky u 24V motorů mají zabudovanou ampérometrickou ochranu, která v případě, že křídlo klade odpor větru, vyhodnotí tento proces jako náraz na překážku a reversuje. V některých případech je pak nemožné za větru bránu zavřít a ta donekonečna provádí pokus o zavření. Nemusíme tady asi rozebírat dopad na životnost motorů.

Stačí si představit, že staré plachetnice pluly po moři jen díky plachtám a větru, který se do nich opíral. Pokud tedy máte plná či plnější křídla brány a fouká tam, je třeba sáhnout pro 230V motorech.

Jak se bude motor zastavovat

Pístové motory jsou buď krytované anebo mají zespodu otevřený kryt. Otevřený kryt zpřístupňuje nastavení zarážky pro ukončení chodu křídla brány při otevření (v případě otevírání dovnitř pozemku). Motor se tak po najetí na vnitřní zarážku v motoru automaticky zastaví. Otevřený kryt umožňuje zanášení prachu a nečistot pomocí větru na povrch šroubovice. Takové řešení není vhodné do více prašného prostředí.

Motory, které takovou zarážku nemají, musíte zastavit za použití pevných mechanických zarážek, o které se zarazí celé křídlo brány. To se týká mechanických motorů s uzavřenou šroubovicí a také hydraulických pístových motorů. Ony ty motory jdou seřídit, že se zastaví bez pevné zarážky prostým dojetím na konec dráhy pístu, ale je to výslovně výrobci zakázáno a po čase se uvnitř motor samurajsky sebezničí. Reklmaovta takový motor je zbytečné, protože po jeho rozšroubování je na první pohled zřejmé, že nebyla dodržena pravidla pro správnou instalaci.